Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Strzybnicy

Ogłoszenia

  • Zapraszamy dzisiaj o 16.00 na Gorzkie Żale, a w piątek o 17.30 na Drogę Krzyżową.
  • Gimnazjalistów i ósmoklasistów zapraszamy w środę o 19.00 na spotkanie do kościoła.
  • W czwartek po Mszy św. będzie nauka przedchrzcielna.
  • W tym roku w Tarnowskich Górach pierwszy raz odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa – Nocna wyprawa z Chrystusem w trudzie i samotności.5 kwietnia po Mszy świętej o 21.00 w kościele Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach uczestnicy EDK wyruszą na dwie trasy 20 km i 43 km. Idziemy w ciszy i skupieniu, aby jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy czas spotkania z Bogiem. Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia wyzwania. Więcej informacji na stronie https://www.edk.org.pl, https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1829, https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1830 i plakatach.
    Droga krzyżowa ulicami naszej parafii będzie 12 kwietnia.
  • W zakrystii można nabyć karki świąteczne i świece Caritasu.
  • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remonty. W przyszłą niedzielę kolekta będzie dla Ośrodka Rehabilitacyjnego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.
  • Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu, w poniedziałek i sobotę od 9.00, prosimy parafian z ul. AK 16.

Zapraszamy na spotkanie:
– chóru Angelus – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej,
– ikonopisarzy – w poniedziałek o godz. 19:00,       
– orkiestry – w środę o godz. 19:00,
– scholii parafialnej – w czwartek o 19.00,
– OAZY – w piątek po Mszy św. wieczornej, 
– Ministrantów – w sobotę o godz. 8:30 (www.strzybnica.pl/ministranci/),
– Dzieci Maryi – w sobotę o 9.30.

Apel Caritasu

„Błogosławieni miłosierni,
albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Przeżywając okres Wielkiego Postu starajmy się czynić uczynki miłosierdzia. Takim uczynkiem może być dar serca w postaci paczek żywnościowych, które zespół Caritas będzie przyjmował w niedzielę, 24 marca, przed każdą Mszą św. Wszystkich potrzebujących prosimy o odbiór paczek żywnościowych w poniedziałek 25 marca od 12.00 do 17.00 w Domu Św. Józefa.
Parafialny Zespół Caritas

 

Apel Stowarzyszenia „Przyjazna S11”

Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego tygodnia Stowarzyszenie „Przyjazna S11” zaprasza po Mszy Św. do złożenia podpisu pod wnioskiem do GDDKiA opowiadającym się za najkorzystniejszym dla mieszkańców przebiegiem trasy S11. Proponowane są dwa warianty trasy. Jeden pomiędzy Strzybnicą i Pniowcem w okolicy Zalewu. Drugi wariant przebiega daleko na północ od Pniowca i Tłuczykąta, i za tym wariantem opowiada się Stowarzyszenie jako najkorzystniejszym. Przed nami ostateczny wybór wariantu, dlatego prosimy o poparcie, które będzie argumentem w dalszych rozmowach. Konieczna jest mobilizacja naszych mieszkańców, którzy poprą dogodny wariant składając swój podpis pod wnioskiem. Nadmienić trzeba, że ościenne miejscowości już zebrały znaczące ilości wniosków, teraz czas na nas.

SPRZĄTANIE   KOŚCIOŁA

25 – 30.03.

Czołgistów

1 – 6.04.

Dymarska, Zwarta, Wiślana

 

Drukuj