Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Strzybnicy

Ogłoszenia

 • Wczoraj (03.08.) w Brennej rozpoczęly się rekolekcje oazowe dla dzieci z naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a także o ich rodzicach i Księdzu Proboszczu.
 • W naszej parafii gościmy dziś Księdza z Ukrainy. Po każdej Mszy świętej będzie on zbierał ofiary na potrzebę budowy nowego kościoła w Osykowie koło Żytomierza. Księdza, jego parafian i dzieło budowy nowej świątyni powierzajmy Panu Bogu w naszych modlitwach.

 • W dzisiejszą niedzielę można jeszcze, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli (przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, przyjęcie Komunii świętej, nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca, a także dowolnej modlitwy w intencjach papieża, oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu).

 • O godzinie 5:30 wyruszyli pielgrzymi w ślubowanej parafialnej pielgrzymce do sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. O godzine 10:30 w bazylice piekarskiej będzie sprawowana Msza święta. Powrót pielgrzymów przewidziany jest około godziny 19. Zachęcamy do ich licznego powitania.

 • W godzinach popołudniowych w Tarnowskich Górach wystartuje kolejny etap wyścigu Tour de Pologne. Trasa wyścigu będzie przebiegła między innymi przez naszą parafię, ulicami: Grzybową, Kościelną, Ks. Płonki, Powstańców Warszawskich i Starowapienną. Ulice te będą wyłączone z ruchu od godz. 15.00 do 16.30. Utrudnienia obejmą także ul. Tuwima i Tołstoja. Ze względu na bezpieczeństwo kolarzy i publiczności na wszystkich wyżej wymienionych drogach obowiązuje całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania). Za wszelkie utrudnienia władze Miasta serdecznie przepraszają i proszą o wyrozumiałość.
  Z racji wyścigu nie będzie dziś niedzielnego nabożeństwa.

 • W czwartek (8.08.), w kościele po wieczornej Mszy świętej, odbędzie się nauka przedchrzcielna.

 • Od 15 do 17 sierpnia odbędzie się piesza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Zapisy przyjmowane są w parafii w Opatowicach, „Konwikcie” a także w Nakle Śląskim.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji; zaś w przyszłą niedzielę na remonty prowadzone w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

 • Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu o posprzątanie prosimy parafian z ul. Solskiego (numery parzyste). Sprzątanie odbędzie się w poniedziałek i w sobotę od godziny 8:30.

 

Zapraszamy na spotkanie:

– orkiestry – w środę o godz. 19:00,
– ministrantów – w sobotę o godz. 8:30 (www.strzybnica.pl/ministranci/),
Franciszkańskiego Zakonu Świeckichw Niedzielę (11.08.) o godz. 14:30.

Drukuj