Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Strzybnicy

Ogłoszenia

 Serdecznie zapraszamy na nieszpory maryjne, sprawowane o godz. 16:15.

 W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Gimnazjalistów klas III i ich rodziców oraz młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00.  Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie dla trzecioklasistów i ich rodziców inaugurujące ostatni rok przygotowania do sakramentu bierzmowania.    

 W czwartek, w kościele, po wieczornej Mszy świętej będzie się nauka przedchrzcielna.

 W czwartek, 28 września, o godz. 19.00, w kościele, odbędzie spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I. Komunii świętej.

7 października jest organizowana wielka modlitwa różańcowa za Polskę i cały świat. W 100. rocznicę objawień w Fatimie, w święto Matki Bożej Różańcowej, w pierwszą sobotę miesiąca – organizatorzy chcą otoczyć modlitwą różańcową granice naszego kraju odmawiając wspólnie cztery części różańca, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie. Są wyznaczone kościoły stacyjne, w których o 11.00 będzie odprawiana Msza św., później nabożeństwo i adoracja, a o 14.00 w wyznaczonych punktach, przy granicy polskiej, 4 części różańca. Więcej szczegółów na stronie: http://www.rozaniecdogranic.pl.Z naszej parafii chcemy się udać do Turzy Śl. Zapisy na autokar są przyjmowane w zakrystii. Koszt 25 zł.

 Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na przebudowę Domu Św. Józefa, zaś w przyszłą niedzielę na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za ofiary.

 Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu, w poniedziałek i w sobotę od 9.00, prosimy mieszkańców z ul. AK 2, 3 i 4.

Zapraszamy na spotkanie:
– chóru Angelus – w poniedziałek po nowennie,
– ikonopisarzy – w poniedziałek, o 19.00, – scholi łacińskiej – we wtorek o 18.50,
– orkiestry parafialnej – w środę o 19.00,
– scholi młodzieżowej – w czwartek o 19.00,
– scholi dziecięcej – w piątek po mszy szkolnej,
– Ministrantów – w sobotę o 8.30 (www.lso.sios.pl),
– Dzieci Maryi – w sobotę o 9.30.

SPRZĄTANIE   KOŚCIOŁA
25.09. – 30.09. AK 5
2.10. – 7.10. AK 7

Drukuj