Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Strzybnicy

Ogłoszenia

Msze św. są transmitowane:  w tygodniu o 18.00 i w niedziele o 11.00: strzybnica.telzam.com.pl.

Plan odwiedzin duszpasterskich zamieszczony jest pod ogłoszeniami

    • Zachęcamy do udziału w roratach codziennie o 18.00, zaś w sobotę o 8.00.
    • W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W tym dniu nie będzie rorat, natomiast serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. o 7.00, 11.30 bądź 18.00.
      W czasie Mszy św. o 18.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy medaliki.
      Uroczystość ta jest świętem patronalnym wspólnot Ruchu Światło-Życie. Członków Domowego Kościoła, Diakonii Modlitwy i Oazy Młodzieżowej zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
    • Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia w 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech zażyczyła sobie, aby każdego roku 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Obiecała, że dzięki modlitwie ześle ludzkości wiele łask dla duszy i ciała. Serdecznie zapraszamy.
    • W okresie Adwentu kancelaria parafialna w środę będzie czynna od 19.00 do 20.00.
    • Na nauki przedchrzcielne zapraszamy w czwartek o 19.00.
    • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzybnicy wraz z nauczycielami serdecznie zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 9 grudnia od 16.30 do 19.00 na terenie szkoły.
    • Rada Dzielnicy Strzybnica zaprasza 9 grudnia (piątek) od godz. 17 na II strojenie choinki z poczęstunkiem i odwiedzinami Mikołaja. Spotykamy przy ul. Armii Krajowej 8 od strony szkoły.
    • Salezjanie zapraszają 8 grudnia o godzinie 16:30 do kaplicy szkolnej SOSW na Mszę św., by bezpośrednio po niej „wysłać” list do nieba przez wstawiennictwo Niepokalanej.
    • W zakrystii można nabyć kalendarze ze starymi zdjęciami, których wystawę mogliśmy niedawno oglądać w Domu Św. Józefa, a także świece Caritasu i opłatki.
    • Dzisiaj, przed kościołem, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przyjmują ofiary na zakup słodyczy dla dzieci z okazji św. Mikołaja.
    • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone dla Diecezji i Seminarium. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Daniela Nowaka prefekta, który wygłosi Słowo Boże i poprosi nas o ofiary na rzecz Seminarium.
    • Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu, w poniedziałek od 8.00 i w sobotę od 9.00 prosimy parafian z ul. 

    Zapraszamy na spotkanie:              
         – Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – dzisiaj o godz. 14.30.         
                – ikonopisarzy – w poniedziałek o 19.00,           
                – chóru Angelus – w poniedziałek o 19.00,        
                – orkiestry – w środę o 19.00,   
                – scholi parafialnej – w czwartek o 19.00,          
                – Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – w czwartek o 19.00,        
                – scholii dziecięcej – w piątek o 16.45,   
                – ministrantów – w sobotę o 9.30,         
                – Dzieci Maryi – w sobotę o 10.30.


  • PLAN   ODWIEDZIN   DUSZPASTERSKICH 2022/2023

     

    27.11.2022 r.

    niedziela

    14.30

    I.   Strzybnicka 10 (od początku)

    II.  Strzybnicka 8 (od początku)

    III. Strzybnicka 8 (od końca)

    IV.  Komuny Paryskiej (od początku)

    3.12.2022 r.

    sobota

    15.00

    I.    Strzybnicka 6 (od początku)

    II.  Strzybnicka 6 (od końca)
    III. Strzybnicka 1 i 4 (od początku)
    IV. Strzybnicka 2 (od początku)

    4.12.2022 r.

    niedziela

    14.30

    I.   Osieckiej i Kuncewiczowej (od początku)

    II.  Kościelna 65, 67, 69 (od początku)

    III.   Kościelna (od początku)

    IV.  Kościelna (od końca)

    10.12.2022 r.

    sobota

    15.00

    I.   Zagórska 89 (od końca)

    II.  Zagórska 91 (od początku)

    III. Zagórska 92,94,96,93 i 87

    IV. Zagórska 97 i 95 (od końca)

    11.12.2022 r.

    niedziela

    14.30

    I.   Zagórska od 7 do 59

    II.  Zagórska od 74, Majakowskiego i 11 Listopada

    III. Pustki, Zagórska od 2 do 42

    IV. Kombatantów (od końca) i Proletariacka

    17.12.2022 r.

    sobota

    15.00

    I.   Zagórska 149 i od 156

    II.  Zagórska od 137, Zwarta i Wiślana

    III. Zagórska od 99 i Dymarska

    18.12.2022r.

    niedziela

    14.30

     

    I.   Starowapienna (od początku)

    II.  Starowapienna (od końca numery parzyste)

    III. Starowapienna (od końca numery nieparzyste)

    IV. Tuwima (od końca) do 55 i Andersena

    27.12.2022 r.

    wtorek

    15.00

    I.   Powstańców W. 148 do spotkania

    II.  Powstańców W. 2 do spotkania

    III. Powstańców W. od 147 do 115, Laryszowska

    IV. Zagórska 86, Lotników (od początku),                      

          Przemysłowa, Batalionów Chłopskich

    28.12.2022 r.

    środa

    15.00

    I.   Powstańców W. od nr 1

    II.  Powstańców W. od nr 109, Piaseczna, Dzierżona

    III. Liściasta i Polarna (od początku)

    IV. Polarna (od końca), Gwiezdna, Jowiszowa i Iglasta

    29.12.2022 r.

    czwartek

    15.00

    I.   Sempołowskiej (od początku) i Łowna 1,1b,2 i 6

    II.  Sempołowskiej (od końca)

    III. Tuwima od nr 15 do 1 i Paderewskiego

    IV. Czołgistów (od końca)

    30.12.2022 r.

    piątek
    15.00

    I.   Szymanowskiego (od końca)

    II.  Szymanowskiego (od początku) i Łowna 9

    III. Racławicka (od końca)

    IV. Płóciennika i Sorychty (od początku)

    2.01.2023 r.

    poniedziałek

    15.00

    I.    Tołstoja (od początku numer nieparzyste)

    II.   Tołstoja (od początku numery parzyste)

    III. Tołstoja (od końca)

    IV Piotra Guzy i Lubosza

    3.01.2023 r.

    wtorek

    15.00

    I.   Grzybowa nieparzyste (od początku)

    II.  Grzybowa nieparzyste (od końca)

    III. Grzybowa parzyste (od końca)

    IV. A. Zawiszy (od końca)

    4.01.2023 r.

    środa

    15.00

    I.   Solskiego (od początku)

    II.  Solskiego (od końca nr parzyste)

    III. Solskiego (od końca nr nieparzyste)

    IV. Rowickiego (od końca)

    5.01.2023 r.

    czwartek

    15.00

    I.   Grabowa nr 1

    II.  Grabowa pętla w prawo (od 20)

    III. Grabowa od 33 i Kossaka

    IV. Karłowicza (od początku nr 4), Hagera, Dębowa

    7.01.2023 r.

    sobota

    14.00

    I.   Sudecka, Pułaskiego i Jagiellońska

    II.  Kraszewskiego i Pułaskiego (od końca)

    III. Pionierska (od początku)

    IV. Pionierska (od końca)

    8.01.2023 r.

    niedziela

    14.30

    I. Górna, Ściegiennego (od początku) i Prusa

    II. Husarska (od końca) i Prusa

    III. Strawińskiego (od końca)

    IV. AK 5 (od końca)

    9.01.2023 r.

    poniedziałek

    15.00

    I.   AK 4 (od końca)

    II. AK 7 (od końca)

    III.  AK 16 (od początku)

    IV. AK 16 (od końca)

    10.01.2023 r.

    wtorek

    15.00

    I.   AK 2 (od końca)

    II.  AK 3 (od końca)

    III. AK 8 (od początku)

    IV. AK 10 (od początku)

    11.01.2023 r.

    środa

    15.00

    I.   AK 14 (od początku)

    II.  AK 14 (od końca)

    III. AK 12 (od początku)

    IV. Górna 14, AK 6 (od końca) i AK 22

    14.01.2023 r.

    sobota

    15.00

    Kolęda dodatkowa