Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Strzybnicy

Ogłoszenia

Pamiętajmy także o zakrywaniu ust i nosa maseczką, zachowaniu dystansu wobec osób, z którymi nie mieszkamy oraz o dezynfekowaniu dłoni przy wejściu do kościoła.

Od 20 czerwca zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane.
Od lipca nie będzie dodatkowych Mszy Św. w niedziele 14.00, 15.00 i 16.00.

Biskup Gliwicki Jan Kopiec nawiązując do Listu Apostolskiego Ojca Świętego Franciszka „Patris corde” oraz Dekretu Penitencjarii Apostolskiej z dnia 8 grudnia 2020 roku, na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r., ustanowił w Diecezji Gliwickiej kościoły jubileuszowe. Jednym z nich jest nasz. Wyrażamy Księdzu Biskupowi wdzięczność za ten zaszczyt, a wszystkich parafian i wiernych z dekanatu tarnogórskiego i żyglińskiego zachęcamy do skorzystania z tego daru, aby otrzymać przypisane odpusty (poniżej ogłoszeń) oraz wypraszać wszelkie łaski dla siebie i innych, wzywając wstawiennictwa św. Józefa.

 • Od dzisiejszej niedzieli zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i w święta nakazane. Transmisje Mszy św. z naszego kościoła będą w tygodniu o 18.00, a w niedziele o 11.00.
 • Dekretem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca ks. Denis, po czterech latach, kończy posługę w naszej parafii, a od 26 sierpnia będzie ją pełnił w parafii św. Mikołaja w Pyskowicach. Na Mszę św. dziękczynną w Jego intencji zapraszamy w niedzielę, 22 sierpnia, o 12.30. Na Jego miejsce przychodzi ks. Paweł Macierzyński.
 • Grupy zapraszamy do prowadzenia wieczornych nabożeństw różańcowych o 20.30.
  – w poniedziałek Róże Różańcowe;
  – we wtorek – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich;  

  – w środę – Franciszkański Zakon Świeckich
  – w czwartek – Oaza Rodzin.
 • We wtorek na Mszę św. o 16.30 zapraszamy dzieci ze szkoły w Strzybnicy i poza niej, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Rocznica I Komunii św. dla dzieci ze szkoły w Rybnej będzie 10 września.
 • We wtorek o 19.00 w kościele będzie spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci wyjeżdżających na rekolekcje do Mucharza, zaś w środę o 19.00 dla młodzieży i ich rodziców.
 • W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie nauka przedchrzcielna.
 • W tym tygodniu kończymy rok szkolno-katechetyczny. Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej w Strzybnicy i Rybnej będzie w czwartek o 15.30, natomiast dla uczniów klas I – IV o 16.30. Serdecznie zapraszamy.
 • Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o 19.15. Po niej zapraszamy wszystkich chętnych na Wieczór Chwały.
 • Okazja do spowiedzi dla uczniów z podstawówki będzie w środę od 16.00, a dla młodzieży w piątek od 19.00.
 • Wyjście pieszych pielgrzymów na Jasną Górę będzie w sobotę po Mszy św. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy do kościoła w poniedziałek o 19.00.
  W poniedziałek, 28.06, o 12.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, będzie celebrowana Eucharystia w intencji pielgrzymów i naszej parafii. O 10.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wyjazd autokarów o 8.00. Zapisy na pieszą pielgrzymkę i autokar przyjmowane są w zakrystii.
 • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie parafii, a także za wpłacane konto. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na Stolicę Apostolską.
 • Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu, w poniedziałek i w sobotę od 8.30 prosimy parafian z ul. Grabowej.

 

Drukuj